Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

2020 GOLD GLOVE WORLD SERIES - SESSION I

SEMINOLE COUNTY SPORTS COMPLEX / DONALSONVILLE, GA
June 6, 2020 through June 7, 2020

**2020 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (DONALSONVILLE, GA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

UPDATE 12:15 AM EST

Sunday Games Cancelled 

The fields are receiving heavy rain at this time and with the potential of more bad weather during the morning hours and the drive time of many teams 

It is in the best interest for the safety of everyone to CANCEL Sunday Games

We at TBUSA hope to see you next weekend


**GAME TIMES ARE EASTERN TIMEZONE**

CONCESSIONS WILL BE OPEN

13U AND 14U NO STEEL CLEATS ON PORTABLE MOUNDS

ANY WEATHER UPDATES OR GAME TIME CHANGES WILL BE POSTED HERE

 

Please note by playing in a TBUSA event teams, players, coaches, parents
and spectators do so on a volunteer basis. If you or any one associated
with your team is sick or has underlying health conditions please stay
home. Coach please relay this information to anyone associated with your
team that plans on attending the TBUSA event.

TBUSA will do our best to keep everyone safe.

TBUSA will be establishing some guidelines for tournament PLAY

TEAM GATE FEE $225 WILL BE ADDED TO TOURNAMENT ENTRY FEE. ALL FEES MUST BE
PAID PRIOR TO TEAMS FIRST GAME (NO EXCEPTIONS). THERE WILL BE DESIGNATED
TABLE AT THE ENTRANCE FOR ONE COACH OR TEAM MOM TO CHECK IN AND PAY.

ALL TBUSA STAFF AND UMPIRES WILL HAVE THEIR TEMPERATURES TAKEN EACH DAY
PRIOR TO PLAY

NO SPECTATORS OR PARENTS IN BLEACHERS THERE WILL BE DESIGNATED RED FLAGS
ALONG THE FENCE WHERE TENTS OR CHAIRS CAN BE SET UP FOR SPECTATORS.
PLEASE TRY TO STAY WITH YOUR FAMILY DURING THE TOURNAMENT.

STAY SAFE - 6FT APART SIGNS WILL BE POSTED THROUGHOUT THE PARK.

BLEACHERS WILL BE DESIGNATED ONLY FOR THE TEAM PLAYERS AND COACHES PLAYING AT THAT
DESIGNATED TIME ON THAT FIELD. NO OTHER TEAM MAY OCCUPY THAT BLEACHER UNTIL THE TEAM PLAYING HAS CLEARED THE AREA. COACHES LETS TRY TO KEEP HALF TEAM IN DUGOUT AND HALF IN THE BLEACHERS DURING EACH GAME.

NO CATCHER EQUIPMENT SHOULD BE SHARED.

NO COMMUNITY WATER COOLERS IN DUGOUT.

NO HANDSHAKES OR AWARD CEREMONIES AFTER GAMES.

EACH TEAM WILL PROVIDE 2 NEW GAME BALLS BEFORE EACH GAME WITH TEAMS NAME
OR INITIALS FOR IDENTIFICATION AND HAVE OTHERS AVAILABLE IF NECESSARY.
EACH TEAM WILL PLAY DEFENSE WITH THEIR TEAMS DESIGNATED BASEBALLS EACH
INNING.

I KNOW THIS IS ALOT BUT LETS TRY OUR BEST SO WE CAN STAY SAFE AND
CONTINUE TO PLAY.

THANK YOU FOR YOUR PATIENCE.


Jerry Strauss
Travel Ball USA
https://www.TBUSATournaments.com/

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  June 3, 2020 at 6 pm CST

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Tallahassee Heat 8U 8 Tallahassee, FL
Crenshaw Patriots 8 LUVERNE, AL
Sandlot Legends 8u 8 Ashford, AL
Showstoppers 7U 8 Smiths Station, AL
Dirtbags 8 Enterprise, AL
South Ga As 8 Albany, GA
Panhandle Elite 8 Pace, FL

9U
Team Name Age City, State
Tallahassee Renegades 9 Tallahassee, FL
Southern Closers 9 Headland, AL
Wiregrass Aces 9 Abbeville, AL
South Alabama Arrows 9 Andalusia, AL
South Alabama Rattlers 9 Rehobeth, AL
Avengers 9U 9 Enterprise, AL
9 Slocomb, AL

10U
Team Name Age City, State
Chaos 10 Enterprise, AL
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL
NWF Baseball 10 Southport, FL
Line Drive BLUE 10U 10 Sylvester, GA
Montgomery Brewers 10 Mathews, AL
Overdrive 10U 10 Rehobeth, AL
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 10 Enterprise, AL
Headland Hawks 10 Headland, AL
Tri City Dream 10 Phenix City, AL
Powermill 10U 10 Tallahassee, FL

11U
Team Name Age City, State
Crush Baseball 11 Florida Panhandle, FL
Tallahassee Bombers 11 Tallahassee, FL
Regulators 11 dothan, AL
Tallahassee Heat 11 Tallahassee, FL
Florida Prospects Baseball 11 Panama City, FL
Chiefs 11 Blountstown, FL
Sandlot 11 Apalachicola, FL
Camp-84 11 Andalusia, AL
Enterprise Express 11U 11 Enterprise, AL
Home Plate chilidogs 11 Tifton, GA
Southern Closers 11 Dothan, AL

12U
Team Name Age City, State
High Voltage 12 Abbeville, AL
Tallahassee Bombers 12 Tallahassee, FL
Tri County Lightning 12 Marianna, FL
Tallahassee Renegades 12 Tallahassee, FL
Auburn Cubs 12 Auburn, AL
Chaos 12 Enterprise, AL
WSA 12U RED 12 Dothan, AL

13U
Team Name Age City, State
Titans 13 Taylor, AL
Dothan Bandits 13 MIDLAND CITY, AL
Enterprise Express 13 enterprise, AL
Bay County Bandits 13 Panama City, FL

14U
Team Name Age City, State
Wiregrass Cardinals 14U 14 Newville, AL
Bama Blue Jays 14U 14 Enterprise, AL
Titletown Heat 14U 14 Valdosta, GA
Powermill 14U Harrison 14 Tallah, FL
East Coast Sox 14U 2020 14 Santa Rosa Beach, FL
Panhandle Trojans 14 Panama City, FL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
11
5
Tallahassee Heat 8U
South Ga As
-vs- 06/06/2020 - 8:30 AM FIELD 9
7
8
Tallahassee Heat 8U
Sandlot Legends 8u
-vs- 06/06/2020 - 9:40 AM FIELD 9
2
8
South Ga As
Dirtbags
-vs- 06/06/2020 - 10:50 AM FIELD 9
15
3
Sandlot Legends 8u
Showstoppers 7U
-vs- 06/06/2020 - 12:00 PM FIELD 9
2
13
Dirtbags
Crenshaw Patriots
-vs- 06/06/2020 - 1:10 PM FIELD 9
18
0
Panhandle Elite
Showstoppers 7U
-vs- 06/06/2020 - 2:20 PM FIELD 9
11
1
Panhandle Elite
Crenshaw Patriots
-vs- 06/06/2020 - 3:30 PM FIELD 9
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 9 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 06/07/2020 - 9:20 AM FIELD 9 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 06/07/2020 - 10:40 AM FIELD 9 (GM3)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/07/2020 - 12:00 PM FIELD 9 (GM4)
-
-
Seed 1
Winner Game 4
-vs- 06/07/2020 - 1:20 PM FIELD 9 (GM5)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 5
-vs- 06/07/2020 - 2:40 PM FIELD 9 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
4
5
Tallahassee Renegades
South Alabama Rattlers
-vs- 06/06/2020 - 9:00 AM FIELD 6
9
4
South Alabama Rattlers
-vs- 06/06/2020 - 10:30 AM FIELD 6
8
4
Southern Closers
Tallahassee Renegades
-vs- 06/06/2020 - 12:00 PM FIELD 6
14
1
South Alabama Arrows
Wiregrass Aces
-vs- 06/06/2020 - 1:30 PM FIELD 6
2
6

Avengers 9U
-vs- 06/06/2020 - 1:30 PM FIELD 7
3
6
Wiregrass Aces
Southern Closers
-vs- 06/06/2020 - 3:00 PM FIELD 6
16
6
Avengers 9U
South Alabama Arrows
-vs- 06/06/2020 - 4:30 PM FIELD 6
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 6 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 7 (GM2)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/07/2020 - 9:30 AM FIELD 6 (GM3)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 06/07/2020 - 11:00 AM FIELD 6 (GM4)
-
-
Seed 1
Winner Game 3
-vs- 06/07/2020 - 12:30 PM FIELD 6 (GM5)
-
-
Winner Game 4
Winner Game 5
-vs- 06/07/2020 - 2:00 PM FIELD 6 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
10
0
Powermill 10U
Line Drive BLUE 10U
-vs- 06/06/2020 - 9:00 AM FIELD 7
6
3
Overdrive 10U
Tri City Dream
-vs- 06/06/2020 - 9:00 AM FIELD 8
2
2
Headland Hawks
Powermill 10U
-vs- 06/06/2020 - 10:30 AM FIELD 7
1
4
Tri City Dream
NWF Baseball
-vs- 06/06/2020 - 10:30 AM FIELD 8
5
8
Line Drive BLUE 10U
Overdrive 10U
-vs- 06/06/2020 - 12:00 PM FIELD 7
3
5
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
NWF Baseball
-vs- 06/06/2020 - 12:00 PM FIELD 8
3
1
Headland Hawks
Tallahassee Renegades
-vs- 06/06/2020 - 1:30 PM FIELD 8
2
3
Montgomery Brewers
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
-vs- 06/06/2020 - 3:00 PM FIELD 7
5
0
Tallahassee Renegades
Chaos
-vs- 06/06/2020 - 3:00 PM FIELD 8
2
8
Chaos
Montgomery Brewers
-vs- 06/06/2020 - 4:30 PM FIELD 7
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/07/2020 - 9:30 AM FIELD 7 (GM1) GROUP A
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/07/2020 - 11:00 AM FIELD 7 (GM2) GROUP A
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 06/07/2020 - 12:30 PM FIELD 7 (GM3) GROUP A
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 06/07/2020 - 2:00 PM FIELD 7 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 9
Seed 10
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1) GROUP B
-
-
Seed 7
Seed 8
-vs- 06/07/2020 - 9:40 AM FIELD 8 (GM2) GROUP B
-
-
Seed 6
Winner Game 1
-vs- 06/07/2020 - 11:20 AM FIELD 8 (GM3) GROUP B
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 06/07/2020 - 1:00 PM FIELD 8 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
16
2
Florida Prospects Baseball
Southern Closers
-vs- 06/06/2020 - 8:00 AM FIELD 1
4
4
Tallahassee Bombers
Regulators
-vs- 06/06/2020 - 8:00 AM FIELD 5
3
2
Southern Closers
Tallahassee Heat
-vs- 06/06/2020 - 9:30 AM FIELD 1
2
5
Crush Baseball
Regulators
-vs- 06/06/2020 - 9:30 AM FIELD 5
3
4
Florida Prospects Baseball
Home Plate chilidogs
-vs- 06/06/2020 - 11:00 AM FIELD 1
12
0
Enterprise Express 11U
Tallahassee Bombers
-vs- 06/06/2020 - 11:00 AM FIELD 5
10
2
Tallahassee Heat
Camp-84
-vs- 06/06/2020 - 12:30 PM FIELD 1
6
3
Enterprise Express 11U
Crush Baseball
-vs- 06/06/2020 - 12:30 PM FIELD 5
0
16
Chiefs
Home Plate chilidogs
-vs- 06/06/2020 - 2:00 PM FIELD 1
15
7
Sandlot
Camp-84
-vs- 06/06/2020 - 2:00 PM FIELD 5
19
0
Sandlot
Chiefs
-vs- 06/06/2020 - 3:30 PM FIELD 1
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 1 (GM1) GROUP A
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 06/07/2020 - 9:30 AM FIELD 1 (GM2) GROUP A
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 06/07/2020 - 9:30 AM FIELD 5 (GM3) GROUP A
-
-
Seed 1
Seed 8
-vs- 06/07/2020 - 11:00 AM FIELD 1 (GM4) GROUP A
-
-
Winner Game 1
Winner Game 4
-vs- 06/07/2020 - 12:30 PM FIELD 1 (GM5) GROUP A
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 06/07/2020 - 12:30 PM FIELD 5 (GM6) GROUP A
-
-
Winner Game 5
Winner Game 6
-vs- 06/07/2020 - 2:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 10
Seed 11
-vs- 06/07/2020 - 11:00 AM FIELD 5 (GM1) GROUP B
-
-
Seed 9
Winner Game 1
-vs- 06/07/2020 - 2:00 PM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
0
4
Tri County Lightning
Tallahassee Renegades
-vs- 06/06/2020 - 8:00 AM FIELD 4
7
0
Tri County Lightning
Tallahassee Bombers
-vs- 06/06/2020 - 9:30 AM FIELD 4
7
3
Tallahassee Renegades
High Voltage
-vs- 06/06/2020 - 11:00 AM FIELD 4
6
4
High Voltage
Tallahassee Bombers
-vs- 06/06/2020 - 12:30 PM FIELD 4
5
6
Auburn Cubs
WSA 12U RED
-vs- 06/06/2020 - 2:00 PM FIELD 4
0
25
WSA 12U RED
Chaos
-vs- 06/06/2020 - 3:30 PM FIELD 4
0
7
Auburn Cubs
Chaos
-vs- 06/06/2020 - 5:00 PM FIELD 4
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 5 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 4 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 06/07/2020 - 9:30 AM FIELD 4 (GM3)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/07/2020 - 11:00 AM FIELD 4 (GM4)
-
-
Seed 1
Winner Game 4
-vs- 06/07/2020 - 12:30 PM FIELD 4 (GM5)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 5
-vs- 06/07/2020 - 2:00 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

13U
Score
Game Date / Time Location
9
5
Titans
Dothan Bandits
-vs- 06/06/2020 - 9:00 AM FIELD 3
6
13
Titans
Bay County Bandits
-vs- 06/06/2020 - 10:40 AM FIELD 3
3
16
Dothan Bandits
Enterprise Express
-vs- 06/06/2020 - 12:20 PM FIELD 3
5
2
Enterprise Express
Bay County Bandits
-vs- 06/06/2020 - 2:00 PM FIELD 3
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/07/2020 - 9:00 AM FIELD 3 (GM1)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 06/07/2020 - 10:40 AM FIELD 3 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 06/07/2020 - 12:20 PM FIELD 3 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
8
4
Wiregrass Cardinals 14U
Panhandle Trojans
-vs- 06/06/2020 - 8:00 AM FIELD 2
5
5
Wiregrass Cardinals 14U
Bama Blue Jays 14U
-vs- 06/06/2020 - 9:40 AM FIELD 2
0
5
Panhandle Trojans
Titletown Heat 14U
-vs- 06/06/2020 - 11:20 AM FIELD 2
1
11
Bama Blue Jays 14U
Powermill 14U Harrison
-vs- 06/06/2020 - 1:00 PM FIELD 2
4
3
East Coast Sox 14U 2020
Titletown Heat 14U
-vs- 06/06/2020 - 2:40 PM FIELD 2
6
1
East Coast Sox 14U 2020
Powermill 14U Harrison
-vs- 06/06/2020 - 4:20 PM FIELD 2
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/07/2020 - 8:00 AM FIELD 2 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 06/07/2020 - 9:40 AM FIELD 2 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 06/07/2020 - 11:20 AM FIELD 2 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 06/07/2020 - 1:00 PM FIELD 2 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 06/07/2020 - 2:40 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Panhandle Elite 2-0-0 0-0-0 1 1
Sandlot Legends 8u 2-0-0 0-0-0 2 2
Tallahassee Heat 8U 1-1-0 0-0-0 3 3
Crenshaw Patriots 1-1-0 0-0-0 4 4
Dirtbags 1-1-0 0-0-0 5 5
South Ga As 0-2-0 0-0-0 6 6
Showstoppers 7U 0-2-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Tallahassee Heat 8U 11 South Ga As 5
6-06 Tallahassee Heat 8U 7 Sandlot Legends 8u 8
6-06 South Ga As 2 Dirtbags 8
6-06 Sandlot Legends 8u 15 Showstoppers 7U 3
6-06 Dirtbags 2 Crenshaw Patriots 13
6-06 Panhandle Elite 18 Showstoppers 7U 0
6-06 Panhandle Elite 11 Crenshaw Patriots 1
6-07 Seed 3 - Seed 6 -
6-07 Seed 2 - Seed 7 -
6-07 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
6-07 Seed 4 - Seed 5 -
6-07 Seed 1 - Winner Game 4 -
6-07 Winner Game 3 - Winner Game 5 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Southern Closers 2-0-0 0-0-0 1 1
Avengers 9U 2-0-0 0-0-0 2 2
South Alabama Rattlers 2-0-0 0-0-0 3 3
South Alabama Arrows 1-1-0 0-0-0 4 4
Tallahassee Renegades 0-2-0 0-0-0 5 5
0-2-0 0-0-0 6 6
Wiregrass Aces 0-2-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Tallahassee Renegades 4 South Alabama Rattlers 5
6-06 South Alabama Rattlers 9 4
6-06 Southern Closers 8 Tallahassee Renegades 4
6-06 South Alabama Arrows 14 Wiregrass Aces 1
6-06 2 Avengers 9U 6
6-06 Wiregrass Aces 3 Southern Closers 6
6-06 Avengers 9U 16 South Alabama Arrows 6
6-07 Seed 3 - Seed 6 -
6-07 Seed 2 - Seed 7 -
6-07 Seed 4 - Seed 5 -
6-07 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
6-07 Seed 1 - Winner Game 3 -
6-07 Winner Game 4 - Winner Game 5 -

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 10 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
NWF Baseball 2-0-0 0-0-0 1 1
Overdrive 10U 2-0-0 0-0-0 2 2
Powermill 10U 1-0-1 0-0-0 3 3
Headland Hawks 1-0-1 0-0-0 4 4
Tallahassee Renegades 1-1-0 0-0-0 5 5
Montgomery Brewers 1-1-0 0-0-0 6 6
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 1-1-0 0-0-0 7 7
Tri City Dream 0-2-0 0-0-0 8 8
Chaos 0-2-0 0-0-0 9 9
Line Drive BLUE 10U 0-2-0 0-0-0 10 10

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Powermill 10U 10 Line Drive BLUE 10U 0
6-06 Overdrive 10U 6 Tri City Dream 3
6-06 Headland Hawks 2 Powermill 10U 2
6-06 Tri City Dream 1 NWF Baseball 4
6-06 Line Drive BLUE 10U 5 Overdrive 10U 8
6-06 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 3 NWF Baseball 5
6-06 Headland Hawks 3 Tallahassee Renegades 1
6-06 Montgomery Brewers 2 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 3
6-06 Tallahassee Renegades 5 Chaos 0
6-06 Chaos 2 Montgomery Brewers 8
6-07 Seed 4 - Seed 5 -
6-07 Seed 2 - Seed 3 -
6-07 Seed 1 - Winner Game 1 -
6-07 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
6-07 Seed 9 - Seed 10 -
6-07 Seed 7 - Seed 8 -
6-07 Seed 6 - Winner Game 1 -
6-07 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 11 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Seed 10 0-0-0 0-0-0
Winner Game 6 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Enterprise Express 11U 2-0-0 0-0-0 1 1
Home Plate chilidogs 2-0-0 0-0-0 2 2
Sandlot 2-0-0 0-0-0 3 3
Regulators 1-0-1 0-0-0 4 4
Tallahassee Heat 1-1-0 0-0-0 5 5
Florida Prospects Baseball 1-1-0 0-0-0 6 6
Southern Closers 1-1-0 0-0-0 7 7
Tallahassee Bombers 0-1-1 0-0-0 8 8
Crush Baseball 0-2-0 0-0-0 9 9
Camp-84 0-2-0 0-0-0 10 10
Chiefs 0-2-0 0-0-0 11 11

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Florida Prospects Baseball 16 Southern Closers 2
6-06 Tallahassee Bombers 4 Regulators 4
6-06 Southern Closers 3 Tallahassee Heat 2
6-06 Crush Baseball 2 Regulators 5
6-06 Florida Prospects Baseball 3 Home Plate chilidogs 4
6-06 Enterprise Express 11U 12 Tallahassee Bombers 0
6-06 Tallahassee Heat 10 Camp-84 2
6-06 Enterprise Express 11U 6 Crush Baseball 3
6-06 Chiefs 0 Home Plate chilidogs 16
6-06 Sandlot 15 Camp-84 7
6-06 Sandlot 19 Chiefs 0
6-07 Seed 4 - Seed 5 -
6-07 Seed 3 - Seed 6 -
6-07 Seed 2 - Seed 7 -
6-07 Seed 1 - Seed 8 -
6-07 Winner Game 1 - Winner Game 4 -
6-07 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
6-07 Winner Game 5 - Winner Game 6 -
6-07 Seed 10 - Seed 11 -
6-07 Seed 9 - Winner Game 1 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Chaos 2-0-0 0-0-0 1 1
Tallahassee Renegades 2-0-0 0-0-0 2 2
Tri County Lightning 1-1-0 0-0-0 3 3
High Voltage 1-1-0 0-0-0 4 4
WSA 12U RED 1-1-0 0-0-0 5 5
Auburn Cubs 0-2-0 0-0-0 6 6
Tallahassee Bombers 0-2-0 0-3-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Tri County Lightning 0 Tallahassee Renegades 4
6-06 Tri County Lightning 7 Tallahassee Bombers 0
6-06 Tallahassee Renegades 7 High Voltage 3
6-06 High Voltage 6 Tallahassee Bombers 4
6-06 Auburn Cubs 5 WSA 12U RED 6
6-06 WSA 12U RED 0 Chaos 25
6-06 Auburn Cubs 0 Chaos 7
6-07 Seed 3 - Seed 6 -
6-07 Seed 2 - Seed 7 -
6-07 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
6-07 Seed 4 - Seed 5 -
6-07 Seed 1 - Winner Game 4 -
6-07 Winner Game 3 - Winner Game 5 -

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Enterprise Express 2-0-0 0-0-0 1 1
Bay County Bandits 1-1-0 0-0-0 2 2
Titans 1-1-0 0-0-0 3 3
Dothan Bandits 0-2-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Titans 9 Dothan Bandits 5
6-06 Titans 6 Bay County Bandits 13
6-06 Dothan Bandits 3 Enterprise Express 16
6-06 Enterprise Express 5 Bay County Bandits 2
6-07 Seed 2 - Seed 3 -
6-07 Seed 1 - Seed 4 -
6-07 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
East Coast Sox 14U 2020 2-0-0 0-0-0 1 1
Wiregrass Cardinals 14U 1-0-1 0-0-0 2 2
Titletown Heat 14U 1-1-0 0-0-0 3 3
Powermill 14U Harrison 1-1-0 0-0-0 4 4
Bama Blue Jays 14U 0-1-1 0-0-0 5 5
Panhandle Trojans 0-2-0 0-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-06 Wiregrass Cardinals 14U 8 Panhandle Trojans 4
6-06 Wiregrass Cardinals 14U 5 Bama Blue Jays 14U 5
6-06 Panhandle Trojans 0 Titletown Heat 14U 5
6-06 Bama Blue Jays 14U 1 Powermill 14U Harrison 11
6-06 East Coast Sox 14U 2020 4 Titletown Heat 14U 3
6-06 East Coast Sox 14U 2020 6 Powermill 14U Harrison 1
6-07 Seed 4 - Seed 5 -
6-07 Seed 3 - Seed 6 -
6-07 Seed 1 - Winner Game 1 -
6-07 Seed 2 - Winner Game 2 -
6-07 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

Event Address: 808 GIP AVENUE, DONALSONVILLE, GA 39845

Map and Directions Map and Directions

Weather: