Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA MEMORIAL DAY CLASSIC

FRANK BROWN PARK / PANAMA CITY BEACH, FL
May 27, 2023 through May 28, 2023

**2023 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (PANAMA CITY BEACH, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-14U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 

 

IMPORTANT 

PLEASE LOOK AT THE LOCATION YOUR TEAM IS SCHEDULED TO PLAY

 

**LOCATIONS**

FRANK BROWN PARK - 16200 PANAMA CITY BEACH PKWY, PANAMA CITY BEACH, FL 32412

PUBLIX SPORTS COMPLEX - 50 CHIP SEAL PKWY, PANAMA CITY BEACH, FL 32412

7U/8U - PUBLIX SPORTS COMPLEX

9U/10U/11U/12U/13U/14U - FRANK BROWN PARK

13U AND 14U - NO STEEL CLEATS ON PORTABLE MOUNDS

 

PUBLIX SPORTS COMPLEX RULES

 Approved Equipment Only Turf Complex

ONLY TURF/TENNIS SHOES ON PITCHING MOUNDS

No Spikes/Metal Cleats 
(Molded cleats or Athletic shoes ONLY) 
No Peanuts. No Gum. No Seeds IN PARK 
No Tobacco of any kind IN PARK 
No Sports Drinks (Only Water in Dugouts or on Fields)
No Alcohol  
No Sharp Objects 
No Pets. No Bicycles. No Scooters. ETC. 
PLEASE FOLLOW THE RULES
 
 

 

 

7U
Team Name Age City, State
Crush 7u 7 Panama City, FL
Adiktiv Elite 7 Pace, FL
TriCity Dream 7 Columbus Ga/ Phenix City AL, AL
Canes FL Panhandle 7 Santa Rosa Beach, FL
Panama City Pearls 7 Panama City, FL
Panhandle Hurricanes 8u 7 Panama city, FL

8U
Team Name Age City, State
Montgomery Senators 8 Montgomery, AL
Tallahassee Heat 8u 8 Tallahassee, FL
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
Peach Clobbers 8 Leesburg, GA
8U Nola Crush 8 New Orleans, LA
Bay County BallHawgs 8 Youngstown, FL
Canes FL Panhandle 8 Santa Rosa Beach, FL

9U
Team Name Age City, State
Admin - Delete This Team 9 Sylvester, GA
9 Live Oak, FL
Montgomery Ducks 9 Montgomery, AL
Panhandle Hurricanes 9U 9 Panama City Beach, FL
South Alabama Raptors 9 Greenville, AL
Strikers 9 Skipperville, AL
Bad Boyz 9 Prattville, AL
NWF Tropics 9 Panama City, FL
Albany Xpress 9 Albany, GA

10U
Team Name Age City, State
Tridents Baseball Club 10 Panama City Beach, FL
Wakulla Hitmen 10 Sopchoppy, FL
Sandlot Beastmode 10 Apalachicola, FL
Valdosta Raptors Black 10 Valdosta, GA, GA
Geneva All Stars 10u 10 Geneva, AL
North Walton Diamond Runners 10 Defuniak Springs Fl., FL
Canes Fl Panhandle 10 Santa Rosa Beach, FL
South Walton Hawks 10U - Shelton 10 Santa Rosa Beach, FL

11U
Team Name Age City, State
PCB Tarpons 11 Panama City Beach, FL
South ga mariners 11 Albany, GA
Pensacola Tides 11u 11 Cantonment, FL
South Walton Hawks 11U 11 Santa Rosa Beach, FL
Gulf Coast Spartans 11U 11 Port St Joe, FL
Sandlot Prodigy 11 Southport, FL
South Walton Hawks 11U - Peacock 11 Santa Rosa Beach, FL
HotBox 11U 11 Silverhill AL, AL
Eagles 11U 11 Niceville, FL
Pelicans 10U 11 Panama City, FL
Hawks 12U (King) 11 SANTA ROSA BEACH, FL

12U
Team Name Age City, State
Outlaws 12u 12 Pace Fl, FL
USA Prime Panhandle 12 Marianna, FL
Emerald Coast Marlins 12 Panama City Beach, FL
Southern Dingers 12 Valdosta, GA
Pipeline Prime GOLD 12 Molino, FL, AL
850 Waves 12 Lynn Haven, FL
Raptors 12 Greenville, AL
Tallahassee Heat 12 Crawfordville, FL
Pipeline Prime 12 Crestview, FL

13U
Team Name Age City, State
NWF Baseball 13 Southport, FL
Eagles 13U 13 Niceville, FL
Cutters 13 Moultrie, GA
Valdosta Raptors 13 Valdosta, GA, GA
YGB 13 Columbus, GA

14U
Team Name Age City, State
Sandlot 14 Apalachicola, FL
Cutters 14U 14 Moultrie, GA
Tri City Dream 14U 14 Columbus Ga/ Phenix City AL, AL
Blue Otters 14 Loganville, GA
Eagles 14u 14 Niceville, FL
Primetime Salt Dogs 15U 14 Gulf Breeze, FL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
12
12
Crush 7u
TriCity Dream
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 6 PUBLIX PARK
9
8
Crush 7u
Canes FL Panhandle
-vs- 05/27/2023 - 9:10 AM FIELD 6 PUBLIX PARK
2
17
TriCity Dream
Adiktiv Elite
-vs- 05/27/2023 - 10:20 AM FIELD 6 PUBLIX PARK
10
7
Canes FL Panhandle
Panama City Pearls
-vs- 05/27/2023 - 11:30 AM FIELD 6 PUBLIX PARK
0
16
Panhandle Hurricanes 8u
Adiktiv Elite
-vs- 05/27/2023 - 12:40 PM FIELD 6 PUBLIX PARK
7
8
Panama City Pearls
Panhandle Hurricanes 8u
-vs- 05/27/2023 - 1:50 PM FIELD 6 PUBLIX PARK
20
5
TriCity Dream
Panhandle Hurricanes 8u
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 6 (GM1)
18
13
Canes FL Panhandle
Panama City Pearls
-vs- 05/28/2023 - 9:10 AM FIELD 6 (GM2)
14
5
Adiktiv Elite
TriCity Dream
-vs- 05/28/2023 - 10:20 AM FIELD 6 (GM3)
13
6
Crush 7u
Canes FL Panhandle
-vs- 05/28/2023 - 11:30 AM FIELD 6 (GM4)
14
13
Adiktiv Elite
Crush 7u
-vs- 05/28/2023 - 12:40 PM FIELD 6 (CHAMPIONSHIP)

8U
Score
Game Date / Time Location
5
5
Tallahassee Heat 8u
Canes FL Panhandle
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 5 PUBLIX PARK
7
5
Tallahassee Heat 8u
8U Nola Crush
-vs- 05/27/2023 - 9:10 AM FIELD 5 PUBLIX PARK
9
10
Canes FL Panhandle
Montgomery Senators
-vs- 05/27/2023 - 10:20 AM FIELD 5 PUBLIX PARK
4
5
8U Nola Crush
South Walton Hawks 8U
-vs- 05/27/2023 - 11:30 AM FIELD 5 PUBLIX PARK
10
5
Montgomery Senators
Bay County BallHawgs
-vs- 05/27/2023 - 12:40 PM FIELD 5 PUBLIX PARK
2
14
Peach Clobbers
South Walton Hawks 8U
-vs- 05/27/2023 - 1:50 PM FIELD 5 PUBLIX PARK
2
15
Peach Clobbers
Bay County BallHawgs
-vs- 05/27/2023 - 3:00 PM FIELD 5 PUBLIX PARK
6
2
Tallahassee Heat 8u
8U Nola Crush
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 5 (GM1)
11
3
Montgomery Senators
Peach Clobbers
-vs- 05/28/2023 - 9:10 AM FIELD 5 (GM2)
1
9
Tallahassee Heat 8u
Montgomery Senators
-vs- 05/28/2023 - 10:20 AM FIELD 5 (GM3)
11
1
Bay County BallHawgs
Canes FL Panhandle
-vs- 05/28/2023 - 11:30 AM FIELD 5 (GM4)
3
6
South Walton Hawks 8U
Bay County BallHawgs
-vs- 05/28/2023 - 12:40 PM FIELD 5 (GM5)
7
5
Montgomery Senators
Bay County BallHawgs
-vs- 05/28/2023 - 1:50 PM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
13
4
Admin - Delete This Team
Panhandle Hurricanes 9U
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 5
7
12
Montgomery Ducks
NWF Tropics
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 6
18
1
Admin - Delete This Team
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 5
6
15
Montgomery Ducks
Albany Xpress
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 6
19
2
Bad Boyz
Panhandle Hurricanes 9U
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 5
8
9
NWF Tropics
Albany Xpress
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 6
25
1

Strikers
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 5
7
5
Bad Boyz
South Alabama Raptors
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 5
0
18
Strikers
South Alabama Raptors
-vs- 05/27/2023 - 4:20 PM FIELD 5
14
13
Montgomery Ducks
Panhandle Hurricanes 9U
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 6 (GROUP B) GM1
16
6

Strikers
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 6 (GROUP B) GM2
12
10
Montgomery Ducks
-vs- 05/28/2023 - 2:40 PM FIELD 6 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
14
4
South Alabama Raptors
NWF Tropics
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP A) GM1
3
6
Bad Boyz
Albany Xpress
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 5 (GROUP A) GM2
10
3
Admin - Delete This Team
South Alabama Raptors
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 5 (GROUP A) GM3
5
2
Albany Xpress
Admin - Delete This Team
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 5 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
9
6
Sandlot Beastmode
Valdosta Raptors Black
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 7
9
8
Valdosta Raptors Black
Geneva All Stars 10u
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 7
11
2
Sandlot Beastmode
South Walton Hawks 10U - Shelton
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 7
9
4
Geneva All Stars 10u
North Walton Diamond Runners
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 7
8
5
Wakulla Hitmen
Tridents Baseball Club
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 6
7
2
South Walton Hawks 10U - Shelton
North Walton Diamond Runners
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 7
16
5
Canes Fl Panhandle
Tridents Baseball Club
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 6
1
18
Wakulla Hitmen
Canes Fl Panhandle
-vs- 05/27/2023 - 4:20 PM FIELD 6
7
25
Wakulla Hitmen
North Walton Diamond Runners
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 6 (GROUP B) GM1
17
2
Valdosta Raptors Black
Tridents Baseball Club
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 6 (GROUP B) GM2
8
0
Valdosta Raptors Black
North Walton Diamond Runners
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 7 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
4
1
Sandlot Beastmode
Geneva All Stars 10u
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 7 (GROUP A) GM1
11
12
Canes Fl Panhandle
South Walton Hawks 10U - Shelton
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 7 (GROUP A) GM2
11
2
Sandlot Beastmode
South Walton Hawks 10U - Shelton
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 7 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
13
1
Pelicans 10U
Eagles 11U
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 1
12
7
PCB Tarpons
Hawks 12U (King)
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 2
4
10
Pelicans 10U
HotBox 11U
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 1
5
23
PCB Tarpons
Pensacola Tides 11u
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 2
7
4
Eagles 11U
South ga mariners
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 1
1
12
Hawks 12U (King)
Sandlot Prodigy
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 2
3
5
HotBox 11U
South Walton Hawks 11U
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 1
10
2
South Walton Hawks 11U - Peacock
Gulf Coast Spartans 11U
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 2
4
11
South ga mariners
South Walton Hawks 11U
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 1
11
3
Gulf Coast Spartans 11U
Pensacola Tides 11u
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 2
0
11
Sandlot Prodigy
South Walton Hawks 11U - Peacock
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 4
14
4
South ga mariners
Hawks 12U (King)
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP B) GM1
16
1
Eagles 11U
PCB Tarpons
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP B) GM2
3
10
Pensacola Tides 11u
South ga mariners
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP B) GM3
7
4
Eagles 11U
South ga mariners
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 2 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
10
17
Pelicans 10U
Sandlot Prodigy
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
8
7
HotBox 11U
Gulf Coast Spartans 11U
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP A) GM2
9
4
South Walton Hawks 11U - Peacock
Sandlot Prodigy
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM3
3
5
South Walton Hawks 11U
HotBox 11U
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 1 (GROUP A) GM4
1
9
South Walton Hawks 11U - Peacock
HotBox 11U
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
11
5
USA Prime Panhandle
Emerald Coast Marlins
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 3
1
16
Southern Dingers
850 Waves
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 4
11
6
USA Prime Panhandle
Tallahassee Heat
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 3
3
10
Southern Dingers
Raptors
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 4
1
8
Emerald Coast Marlins
Pipeline Prime GOLD
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 3
2
4
850 Waves
Pipeline Prime
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 4
16
0
Outlaws 12u
Tallahassee Heat
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 3
2
4
Pipeline Prime
Raptors
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 4
17
2
Outlaws 12u
Pipeline Prime GOLD
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 3
11
1
Emerald Coast Marlins
Southern Dingers
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
4
1
Pipeline Prime GOLD
Tallahassee Heat
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
3
4
Emerald Coast Marlins
Pipeline Prime GOLD
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
15
2
Pipeline Prime
850 Waves
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
3
8
Raptors
USA Prime Panhandle
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
11
1
Outlaws 12u
Pipeline Prime
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP A) GM3
5
10
USA Prime Panhandle
Outlaws 12u
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
1
11
YGB
Valdosta Raptors
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 8
7
6
YGB
Cutters
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 8
8
8
Valdosta Raptors
NWF Baseball
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 8
1
2
Cutters
Eagles 13U
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 8
9
4
NWF Baseball
Eagles 13U
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 8
3
8
YGB
Cutters
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1)
4
3
NWF Baseball
Eagles 13U
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 8 (GM2)
12
4
Valdosta Raptors
Cutters
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 8 (GM3)
12
2
NWF Baseball
Valdosta Raptors
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 8 (GM4)

14U
Score
Game Date / Time Location
8
7
Cutters 14U
Primetime Salt Dogs 15U
-vs- 05/27/2023 - 8:00 AM FIELD 9
5
5
Cutters 14U
Tri City Dream 14U
-vs- 05/27/2023 - 9:40 AM FIELD 9
0
10
Primetime Salt Dogs 15U
Blue Otters
-vs- 05/27/2023 - 11:20 AM FIELD 9
2
3
Tri City Dream 14U
Eagles 14u
-vs- 05/27/2023 - 1:00 PM FIELD 9
10
2
Sandlot
Blue Otters
-vs- 05/27/2023 - 2:40 PM FIELD 9
16
1
Sandlot
Eagles 14u
-vs- 05/27/2023 - 4:20 PM FIELD 9
5
6
Eagles 14u
Tri City Dream 14U
-vs- 05/28/2023 - 8:00 AM FIELD 9 (GM1)
15
0
Blue Otters
Primetime Salt Dogs 15U
-vs- 05/28/2023 - 9:40 AM FIELD 9 (GM2)
4
5
Sandlot
Tri City Dream 14U
-vs- 05/28/2023 - 11:20 AM FIELD 9 (GM3)
3
7
Cutters 14U
Blue Otters
-vs- 05/28/2023 - 1:00 PM FIELD 9 (GM4)
1
7
Tri City Dream 14U
Blue Otters
-vs- 05/28/2023 - 2:40 PM FIELD 9 (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Adiktiv Elite 4-0-0 0-0-0 1 1
Crush 7u 2-1-1 0-0-0 2 2
Canes FL Panhandle 2-2-0 0-0-0 3 3
TriCity Dream 1-2-1 0-0-0 4 5
Panhandle Hurricanes 8u 1-2-0 0-0-0 5 4
Panama City Pearls 0-3-0 0-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 Crush 7u 12 TriCity Dream 12
5-27 Crush 7u 9 Canes FL Panhandle 8
5-27 TriCity Dream 2 Adiktiv Elite 17
5-27 Canes FL Panhandle 10 Panama City Pearls 7
5-27 Panhandle Hurricanes 8u 0 Adiktiv Elite 16
5-27 Panama City Pearls 7 Panhandle Hurricanes 8u 8
5-28 TriCity Dream 20 Panhandle Hurricanes 8u 5
5-28 Canes FL Panhandle 18 Panama City Pearls 13
5-28 Adiktiv Elite 14 TriCity Dream 5
5-28 Crush 7u 13 Canes FL Panhandle 6
5-28 Adiktiv Elite 14 Crush 7u 13

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Montgomery Senators 5-0-0 0-0-0 1 2
Bay County BallHawgs 3-2-0 0-0-0 2 4
South Walton Hawks 8U 2-1-0 0-0-0 3 1
Tallahassee Heat 8u 2-1-1 0-0-0 4 3
Canes FL Panhandle 0-2-1 0-0-0 5 5
8U Nola Crush 0-3-0 0-0-0 6 6
Peach Clobbers 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 Tallahassee Heat 8u 5 Canes FL Panhandle 5
5-27 Tallahassee Heat 8u 7 8U Nola Crush 5
5-27 Canes FL Panhandle 9 Montgomery Senators 10
5-27 8U Nola Crush 4 South Walton Hawks 8U 5
5-27 Montgomery Senators 10 Bay County BallHawgs 5
5-27 Peach Clobbers 2 South Walton Hawks 8U 14
5-27 Peach Clobbers 2 Bay County BallHawgs 15
5-28 Tallahassee Heat 8u 6 8U Nola Crush 2
5-28 Montgomery Senators 11 Peach Clobbers 3
5-28 Tallahassee Heat 8u 1 Montgomery Senators 9
5-28 Bay County BallHawgs 11 Canes FL Panhandle 1
5-28 South Walton Hawks 8U 3 Bay County BallHawgs 6
5-28 Montgomery Senators 7 Bay County BallHawgs 5

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Albany Xpress 4-0-0 0-0-0 1 3
Admin - Delete This Team 3-1-0 0-0-0 2 1
Bad Boyz 2-1-0 0-0-0 3 2
South Alabama Raptors 2-2-0 0-0-0 4 4
NWF Tropics 1-2-0 0-0-0 5 5
Montgomery Ducks 2-2-0 0-0-0 6 7
2-2-0 0-0-0 7 6
Panhandle Hurricanes 9U 0-3-0 5-1-0 8 8
Strikers 0-3-0 0-0-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 Admin - Delete This Team 13 Panhandle Hurricanes 9U 4
5-27 Montgomery Ducks 7 NWF Tropics 12
5-27 Admin - Delete This Team 18 1
5-27 Montgomery Ducks 6 Albany Xpress 15
5-27 Bad Boyz 19 Panhandle Hurricanes 9U 2
5-27 NWF Tropics 8 Albany Xpress 9
5-27 25 Strikers 1
5-27 Bad Boyz 7 South Alabama Raptors 5
5-27 Strikers 0 South Alabama Raptors 18
5-28 Montgomery Ducks 14 Panhandle Hurricanes 9U 13
5-28 16 Strikers 6
5-28 Montgomery Ducks 12 10
5-28 South Alabama Raptors 14 NWF Tropics 4
5-28 Bad Boyz 3 Albany Xpress 6
5-28 Admin - Delete This Team 10 South Alabama Raptors 3
5-28 Albany Xpress 5 Admin - Delete This Team 2

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Sandlot Beastmode 4-0-0 0-0-0 1 2
South Walton Hawks 10U - Shelton 2-2-0 0-0-0 2 4
Canes Fl Panhandle 2-1-0 0-0-0 3 1
Geneva All Stars 10u 1-2-0 0-0-0 4 3
Valdosta Raptors Black 3-1-0 0-0-0 5 5
North Walton Diamond Runners 1-3-0 0-0-0 6 7
Wakulla Hitmen 1-2-0 0-0-0 7 6
Tridents Baseball Club 0-3-0 0-0-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 Sandlot Beastmode 9 Valdosta Raptors Black 6
5-27 Valdosta Raptors Black 9 Geneva All Stars 10u 8
5-27 Sandlot Beastmode 11 South Walton Hawks 10U - Shelton 2
5-27 Geneva All Stars 10u 9 North Walton Diamond Runners 4
5-27 Wakulla Hitmen 8 Tridents Baseball Club 5
5-27 South Walton Hawks 10U - Shelton 7 North Walton Diamond Runners 2
5-27 Canes Fl Panhandle 16 Tridents Baseball Club 5
5-27 Wakulla Hitmen 1 Canes Fl Panhandle 18
5-28 Wakulla Hitmen 7 North Walton Diamond Runners 25
5-28 Valdosta Raptors Black 17 Tridents Baseball Club 2
5-28 Valdosta Raptors Black 8 North Walton Diamond Runners 0
5-28 Sandlot Beastmode 4 Geneva All Stars 10u 1
5-28 Canes Fl Panhandle 11 South Walton Hawks 10U - Shelton 12
5-28 Sandlot Beastmode 11 South Walton Hawks 10U - Shelton 2

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
HotBox 11U 4-1-0 0-0-0 1 3
South Walton Hawks 11U - Peacock 3-1-0 0-0-0 2 1
South Walton Hawks 11U 2-1-0 0-0-0 3 2
Sandlot Prodigy 2-2-0 0-0-0 4 5
Pelicans 10U 1-2-0 0-0-0 5 4
Gulf Coast Spartans 11U 1-2-0 0-0-0 6 6
Eagles 11U 3-1-0 0-0-0 7 8
South ga mariners 2-3-0 0-0-0 8 10
Pensacola Tides 11u 1-2-0 0-0-0 9 7
PCB Tarpons 1-2-0 0-6-0 10 9
Hawks 12U (King) 0-3-0 0-0-0 11 11

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 Pelicans 10U 13 Eagles 11U 1
5-27 PCB Tarpons 12 Hawks 12U (King) 7
5-27 Pelicans 10U 4 HotBox 11U 10
5-27 PCB Tarpons 5 Pensacola Tides 11u 23
5-27 Eagles 11U 7 South ga mariners 4
5-27 Hawks 12U (King) 1 Sandlot Prodigy 12
5-27 HotBox 11U 3 South Walton Hawks 11U 5
5-27 South Walton Hawks 11U - Peacock 10 Gulf Coast Spartans 11U 2
5-27 South ga mariners 4 South Walton Hawks 11U 11
5-27 Gulf Coast Spartans 11U 11 Pensacola Tides 11u 3
5-27 Sandlot Prodigy 0 South Walton Hawks 11U - Peacock 11
5-28 South ga mariners 14 Hawks 12U (King) 4
5-28 Eagles 11U 16 PCB Tarpons 1
5-28 Pensacola Tides 11u 3 South ga mariners 10
5-28 Eagles 11U 7 South ga mariners 4
5-28 Pelicans 10U 10 Sandlot Prodigy 17
5-28 HotBox 11U 8 Gulf Coast Spartans 11U 7
5-28 South Walton Hawks 11U - Peacock 9 Sandlot Prodigy 4
5-28 South Walton Hawks 11U 3 HotBox 11U 5
5-28 South Walton Hawks 11U - Peacock 1 HotBox 11U 9

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Outlaws 12u 4-0-0 0-0-0 1 1
USA Prime Panhandle 3-1-0 10-2-0 2 3
Raptors 2-1-0 0-0-0 3 2
Pipeline Prime 2-2-0 0-0-0 4 5
850 Waves 1-2-0 0-0-0 5 4
Pipeline Prime GOLD 3-1-0 0-0-0 6 6
Emerald Coast Marlins 1-3-0 0-0-0 7 7
Southern Dingers 0-3-0 0-0-0 8 8
Tallahassee Heat 0-3-0 0-0-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 USA Prime Panhandle 11 Emerald Coast Marlins 5
5-27 Southern Dingers 1 850 Waves 16
5-27 USA Prime Panhandle 11 Tallahassee Heat 6
5-27 Southern Dingers 3 Raptors 10
5-27 Emerald Coast Marlins 1 Pipeline Prime GOLD 8
5-27 850 Waves 2 Pipeline Prime 4
5-27 Outlaws 12u 16 Tallahassee Heat 0
5-27 Pipeline Prime 2 Raptors 4
5-27 Outlaws 12u 17 Pipeline Prime GOLD 2
5-28 Emerald Coast Marlins 11 Southern Dingers 1
5-28 Pipeline Prime GOLD 4 Tallahassee Heat 1
5-28 Emerald Coast Marlins 3 Pipeline Prime GOLD 4
5-28 Pipeline Prime 15 850 Waves 2
5-28 Raptors 3 USA Prime Panhandle 8
5-28 Outlaws 12u 11 Pipeline Prime 1
5-28 USA Prime Panhandle 5 Outlaws 12u 10

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
NWF Baseball 3-0-1 0-0-0 1 2
Valdosta Raptors 2-1-1 0-0-0 2 1
Eagles 13U 1-2-0 2-2-0 3 3
Cutters 1-3-0 0-0-0 4 5
YGB 1-2-0 0-0-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 YGB 1 Valdosta Raptors 11
5-27 YGB 7 Cutters 6
5-27 Valdosta Raptors 8 NWF Baseball 8
5-27 Cutters 1 Eagles 13U 2
5-27 NWF Baseball 9 Eagles 13U 4
5-28 YGB 3 Cutters 8
5-28 NWF Baseball 4 Eagles 13U 3
5-28 Valdosta Raptors 12 Cutters 4
5-28 NWF Baseball 12 Valdosta Raptors 2

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Blue Otters 4-1-0 0-0-0 1 3
Tri City Dream 14U 2-2-1 0-0-0 2 5
Sandlot 2-1-0 0-0-0 3 1
Cutters 14U 1-1-1 0-0-0 4 2
Eagles 14u 1-2-0 0-0-0 5 4
Primetime Salt Dogs 15U 0-3-0 2-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-27 Cutters 14U 8 Primetime Salt Dogs 15U 7
5-27 Cutters 14U 5 Tri City Dream 14U 5
5-27 Primetime Salt Dogs 15U 0 Blue Otters 10
5-27 Tri City Dream 14U 2 Eagles 14u 3
5-27 Sandlot 10 Blue Otters 2
5-27 Sandlot 16 Eagles 14u 1
5-28 Eagles 14u 5 Tri City Dream 14U 6
5-28 Blue Otters 15 Primetime Salt Dogs 15U 0
5-28 Sandlot 4 Tri City Dream 14U 5
5-28 Cutters 14U 3 Blue Otters 7
5-28 Tri City Dream 14U 1 Blue Otters 7

Event Address: 16200 PANAMA CITY BEACH PKWY, PANAMA CITY BEACH, FL 32412

Map and Directions Map and Directions

Weather:

PANAMA CITY BEACH WEATHER